Comisia paritară este constituită în cadrul Primăriei prin Dispoziția nr. , în baza prevederilor H.G. nr.302/02.03.2022 pentru aprobarea normelor privind modul de constituire, organizare și funcționare a comisiilor paritare, componența, atribuțiile și procedura de lucru ale acestora, precum și a normelor privind încheierea și monitorizarea aplicării acordurilor colective.
Prin participarea funcționarilor publici în comisia paritară se asigură dialogul social în cadrul instituției.

Ieri, 08 iunie, am sărbătorit:
Astăzi, 09 iunie, sărbătorim:
Mâine, 10 iunie, vom sărbători:
Poimâine, 11 iunie, vom sărbători:
Ieri, 26 mai, am sărbătorit:
Astăzi, 27 mai, sărbătorim:
Mâine, 28 mai, vom sărbători:
Poimâine, 29 mai, vom sărbători: